Kaupunginvaltuuston jäsenet

Kaupunginvaltuusto valitaan valtuustokaudeksi kerrallaan.

Valtuustossa on 43 valtuutettua. Valtuustossa on puheenjohtajan lisäksi 1. ja 2. varapuheenjohtaja. Puheenjohtajan ja varapuheenjohtajan toimikausi on kaksi (2) vuotta.

Jäsenet on listattu alla olevaan taulukkoon.

 

   
Hartikainen-Herranen_KaisaCMYK.jpg

 

Puheenjohtaja
Hartikainen-Herranen Kaisa
proviisori
040 595 2840
kaisa.hartikainen-herranen@lh.varkaus.fi
KOK
Suhonen_Timo_CMYK.jpg

 

1.varapuheenjohtaja
Suhonen Timo
järjestämistoimitsija
040 356 6869
timo.suhonen@lh.varkaus.fi
SDP
Paananen_Pasi_CMYK.jpg

 

2.varapuheenjohtaja
Paananen Pasi
YTM
040 828 6066
pasi.paananen@lh.varkaus.fi
PS
Alanen_Heikki_CMYK.jpg

 

Valtuutettu
Alanen Heikki
seurakuntaneuvos, eläkeläinen
0400 301 619
heikki.alanen@lh.varkaus.fi
SDP
Asikainen_Minna_CMYK.jpg

 

Valtuutettu
Asikainen Minna
yrittäjä, tj
045 146 4500
minna.asikainen@lh.varkaus.fi
KOK
Brandt_Elina_CMYK.jpg

 

Valtuutettu
Brandt Elina
luokanopettaja, erityisopettaja
050 347 5947
elina.brandt@lh.varkaus.fi
SDP
Elmaci_Joel_CMYK.jpg

 

Valtuutettu
Elmaci Joel
yrittäjä
044 970 8258
joel.elmaci@lh.varkaus.fi
KOK
Grönlund_Tiina_CMYK.jpg

 

Valtuutettu
Grönlund Tiina
insinööri, yrittäjä
044 556 4595
tiina.gronlund@lh.varkaus.fi
PS
Hartikainen_Heidi_CMYK.jpg

 

Valtuutettu
Hartikainen Heidi
järjestösuunnittelija
041 435 4565
heidi.hartikainen@lh.varkaus.fi
KD
Hedman_Pia_CMYK.jpg

 

Valtuutettu
Hedman Pia
sosionomi (YAMK)
040 744 2300
pia.hedman@lh.varkaus.fi
SDP
Heiskanen_Kari_CMYK.jpg

 

Valtuutettu
Heiskanen Kari
lehtori, eläkeläinen
0400 802 872
kari.heiskanen@lh.varkaus.fi
VAS
Husu_Risto_CMYK.jpg

 

Valtuutettu
Husu Risto
kauppat.maist.
0400 541 553
risto.husu@lh.varkaus.fi
KOK
Hynninen_Kati_CMYK.jpg

 

Valtuutettu
Hynninen Kati
aluepäällikkö, sairaanhoitaja
0400 306 747
kati.hynninen@lh.varkaus.fi
KOK
Häkkinen_Ari_CMYK.jpg

 

Valtuutettu
Häkkinen Ari
pyöräkone - ja kaivinkonekuljettaja
050 879 9264
ari.hakkinen@lh.varkaus.fi
VAS
Ikonen_Jaakko_CMYK.jpg

 

Valtuutettu
Ikonen Jaakko
lakimies, yrittäjä
040 374 4158
jaakko.ikonen@lh.varkaus.fi
SDP
 
Junkkarinen-Kosonen_Kaisa_CMYK.jpg

 

Valtuutettu
Junkkarinen-Kosonen Kaisa
asiakkuuspäällikkö
050 599 0029
kaisa.junkkarinen-kosonen@lh.varkaus.fi
SDP
Kiira_Jussi_CMYK.jpg

 

Valtuutettu
Kiira Jussi
kuljetushenkilö
040 727 0900
jussi.kiira@lh.varkaus.fi
PS
Koikkalainen_Raimo_CMYK.jpg

 

Valtuutettu
Koikkalainen Raimo
kirvesmies
0400 894 301
raimo.koikkalainen@lh.varkaus.fi
SDP
Koponen_Hilkka_CMYK.jpg

 

Valtuutettu
Koponen Hilkka
eläkeläinen, talouspäällikkö
0400 882 176
hilkka.koponen@lh.varkaus.fi
KOK
Koponen_Olli_CMYK.jpg

 

Valtuutettu
Koponen Olli
tuotantojohtaja, maanviljelijä
0400 897 492
olli.koponen@lh.varkaus.fi
KESK
Koskinen_Antti_CMYK.jpg

 

Valtuutettu
Koskinen Antti
kauppatieteiden maisteri, rehtori
044 242 0580
antti.koskinen@lh.varkaus.fi
SDP
Kujanpää_Markku_CMYK.jpg

 

Valtuutettu
Kujanpää Markku
IT-insinööri
040 844 5024
markku.kujanpaa@lh.varkaus.fi
KD
Lehtonen_Heidi_CMYK.jpg

 

Valtuutettu
Lehtonen Heidi
sairaanhoitajaopiskelija
040 359 1500
heidi.lehtonen@lh.varkaus.fi
KOK
Leskinen_Juha_CMYK.jpg

 

Valtuutettu
Leskinen Juha
pääluottamusmies
040 522 7612
juha.leskinen@lh.varkaus.fi
SDP
Leväinen_Jukka_CMYK.jpg

 

Valtuutettu
Leväinen Jukka
yrittäjä
040 650 6801
jukka.levainen@lh.varkaus.fi
KESK
Natunen_Antero_CMYK.jpg

 

Valtuutettu
Natunen Antero
kunnossapidon erikoisosaaja, opiskelija
0400 422 886
antero.natunen@lh.varkaus.fi
PS
Pietinen_Mervi_CMYK.jpg

 

Valtuutettu
Pietinen Marvi
palveluesimies, sosionomi
040 747 2227
mervi.pietinen@lh.varkaus.fi
KOK
Pulliainen_Paula_CMYK.jpg

 

Valtuutettu
Pulliainen Paula
eläkeläinen, luokanopettaja
040 766 5050
paula.pulliainen@lh.varkaus.fi
SDP
Puustinen_Jyri_CMYK.jpg

 

Valtuutettu
Puustinen Jyri
lähihoitaja, ensihoitajaopiskelija
044 353 1001
jyri.puustinen@lh.varkaus.fi
SDP
Pöllänen_Tuula_CMYK.jpg

 

Valtuutettu
Pöllänen Tuula
sairaanhoitaja
040 763 1777
tuula.pollanen@lh.varkaus.fi
SDP
Rothström_Markko_CMYK.jpg

 

Valtuutettu
Rothström Markko
yrittäjä
0400 671 197
markko.rothstrom@lh.varkaus.fi
KOK
Ruuskanen_Esko_CMYK.jpg

 

Valtuutettu
Ruuskanen Esko
yrittäjä, eläkeläinen
0400 123 471
esko.ruuskanen@lh.varkaus.fi
KESK
Saastamoinen_Jorma_CMYK.jpg

 

Valtuutettu
Saastamoinen Jorma
kuljetushenkilö, valmentaja
040 515 2347
jorma.saastamoinen@lh.varkaus.fi
SDP
Semi_Matti_CMYK.jpg

 

Valtuutettu
Semi Matti
kansanedustaja
050 513 0688
matti.semi@lh.varkaus.fi
VAS
Soininen_Juha_CMYK.jpg

 

Valtuutettu
Soininen Juha
aluevastaava
040 579 1600
juha.soininen@lh.varkaus.fi
SDP
Suna_Sassa_CMYK.jpg

 

Valtuutettu
Suna Sassa
vanhempi konstaapeli
suna.sassa@lh.varkaus.fi
KOK
Sundgren_Marja_CMYK.jpg

 

Valtuutettu
Sundgren Marja
näyttelijä, muusikko (AMK)
044 057 7585
marja.sundgren@lh.varkaus.fi
VAS
Tanninen_Jorma_CMYK.jpg

 

Valtuutettu
Tanninen Jorma
yrittäjä
040 823 5666
jorma.tanninen@lh.varkaus.fi
PS

 

Tikkanen_Jari_CMYK.jpg

 

Valtuutettu
Tikkanen Jari
myyjä, restonomi
0400 318 488
jari.tikkanen@lh.varkaus.fi
PS
Tuovinen_Esa_CMYK.jpg

 

Valtuutettu
Tuovinen Esa
tekninen johtaja, CTO
040 729  1300
esa.tuovinen@lh.varkaus.fi
KOK
Vokkolainen_Jenni_CMYK.jpg

 

Valtuutettu
Vokkolainen Jenni
koulunkäynninohjaaja, merkonomi
jenni.vokkolainen@lh.varkaus.fi
VAS
Voutilainen_Jukka_CMYK.jpg

 

Valtuutettu
Voutilainen Jukka
työsuojeluvaltuutettu
040 512 7350
jukka.voutilainen@lh.varkaus.fi
SDP
Wallius_Timo_CMYK.jpg

 

Valtuutettu
Wallius Timo
sijoittaja
040 507 3094
timo.wallius@lh.varkaus.fi
SDP