WIRTA -palvelut

Lähipalvelu on tauolla koronatilanteen vuoksi. Palvelemme tarvittaessa etäyhteydellä. 

 

WIRTA yhteispalvelu on suunnattu työnantajille, työnhakijoille sekä koulutuksesta ja yrittäjyydestä kiinnostuneille. Voit hoitaa yhdellä kertaa asioita, joiden ratkominen saattaa vaatia monialaista asiantuntemusta. Sinulle on tarjolla työllisyys-, koulutus- ja yrityskentän asiantuntijoiden apua aina tarpeen mukaan. Palvelun tavoitteena on helpottaa yritysten työvoiman saamista sekä nopeuttaa työnhakijoiden työllistymistä ja uuden yritystoiminnan aloittamista. 

WIRTA yhteispalvelu toimii keskiviikkoisin klo 9-15 välisenä aikana Varkauden kaupungintalon D-siivessä (käynti Wredenkadun puolelta). Voit asioida Wirrassa ilman ajanvarausta, ajanvarauksella ja tarvittaessa myös etäyhteydellä. Yhteispalvelua on tarjolla työnhakijoille koko päivän ja työnantajille klo 9-12 välillä. Aamupäivällä paikalla ovat Savon ammattiopiston ja TE-toimiston edustajat sekä Navitas yrityspalvelujen ja/tai uusyrityskeskus Wäläkyn edustaja. Kaupungin työllisyyspalvelut ja työttömien monialainen yhteispalvelu toimivat tiloissa jokaisena arkipäivänä.  

Tervetuloa hyödyntämään palveluamme! 

Kysy meiltä, miten voisimme auttaa:

Savon ammattiopisto: Hannele Auvinen - 044 785 8012 - hannele.auvinen@sakky.fi

Pohjois-Savon TE-toimisto: Timo Soininen - 029 504 3693 -timo.soininen@te-toimisto.fi

Navitas Yrityspalvelut: Katja Niiranen - 044 720 9395 - katja.niiranen@navitas.fi

Keski-Savon Uusyrityskeskus Wäläkky ry: Sanna Hietalahti-Husu - 040 701 5066 - sanna.hietalahti-husu@uusyrityskeskus.fi

Varkauden kaupungin työllisyyspalvelut: Pia Hedman - 044 444 2505 - pia.hedman@varkaus.fi, Jouko Kuittinen - 044 444 2628 - jouko.kuittinen@varkaus.fi